אנו שמים דגש על מספר היבטים חשובים:

 1.  עירוב לאתרי הטבע בבית-אל כך שבני הנוער והאורחים יוכלו בשבתות להגיע אליהם ללא בעיה הלכתית.
 2.  עירוב למחנות צה"ל: חטיבת בנימין, אוגדת היו"ש, משטרה, מנהל, חיילים בסדיר ובמילואים, וכן אזרחים מהישוב המעוניינים להגיע לבית-אל ובחזרה לבסיס לא יוכלו לעשות כן בצורה סדירה בשיתוף פעולה עם הרבנות הצבאית כל אגד מחנות בית-אל עד הכניסה לרמלה (מחסום בית המשפט לשעבר). נכנס לתחום יחד עם כל בית-אל רבתי וכולו עירוב אחד שלם.
 3.  עירוב לחומרא: למרות כל האמור, במקרים של נפילת קו אחד באזור הבסיס, יצרנו עירוב נוסף, פנימי יותר, הכולל רק את האזור המיושב של בית-אל. כך שאם העירוב הגדול נפסל קרוב לשבת, או במהלכה, יש את העירוב של האזור המיושב.
 4.   איכות העירוב: כ 65% מהעירוב הוא גדר בעיקר בצד הצפוני וכ 30% מהעירוב הוא צורת הפתח. ופחות מ5% הוא תל המתלקט באזור הבונקרים.
  העירוב כולו בנוי בצורה קפדנית ומחמירה מאוד. עשוי מחומרים איכותיים וברמת ביצוע גבוהה (מס' תקלות ונפילות בודדות בשנה).
 5.  בקיץ השנה, נערך סיור מקיף בשטחים מורכבים ובעייתיים מבחינה ביטחונית. נסענו עד לכיכר צומת היו"ש (ז"ל) לבדיקה חיצונית של גדר היישוב ומחנות צה"ל. הבדיקה הייתה יסודית ומקיפה.
  נמצא כי כל אזור אגד מחנות בית-אל עד לתחנת הדלק, מוקף גדר ברמת כשרות הלכתית גבוהה.
 6. בדיקה שבועית – מידי שבוע לקראת שבת, נערך סיור-בדיקה בכל היקף העירוב לבדיקת תקינות העירוב לקראת שבת.
 7.  סימון העירוב – בלוחות המודעות בבתי הכנסת, מופיעה מפה ובו תווי העירוב של הישוב, ועד היכן ניתן להגיע בשבת. כמו כן, יש שילוט בסיום העירוב- "עד כאן עירוב שבת".
 8. . עירוב ג. אסף – בשנה זו, לאחר שנים של עירוב חלקי ורעוע, הותקן בג. אסף עירוב מהודר ובהיקף נרחב הכולל גם את עמדת השומרים והחיילים השומרים במקום.