יחידה קהילתית
 
רכזות שכונה

אבן היסוד של היחידה למשאבי קהילה הינו הפרוייקט הזה. לאחר ביצוע מיפוי של כלל השכונות בבית אל, נבחרת רכזת מתנדבת לכל שכונה. הרכזת דואגת לתווך בין הצרכים הקהילתיים והאישיים של התושבים, לבין המענה שייתנן להם מן השכנים ומן הקהילה בכלל. כמו כן, הרכזת דואגת לקיים מפגשי גיבוש ולכידות בין התושבים להגברת החוסן הקהילתי והשייכות החברתית של התושבים זה לזה. אתם מוזמנים לפנות לרכזת השכונה שלכם בעת הצורך, ולהשתתף במרקם החיים המשותף של השכונה שלכם!

הקמת קבוצות תמיכה לקבוצות ייחודיות בקהילה

כחלק מהרצון שלנו לא לוותר על אף אחד בקהילה שלנו, אנחנו נערכים לפתיחת קבוצות לאוכלוסיות ייחודיות בקהילה. עקבו אחר הפרסומים ברשתות החברתיות והצטרפו גם אתם לתכנים המתאימים לכם.

משפחות לילדים עם צמי"ד

בשיתוף פעולה עם העו"ס הפרטנית של ילדי צמי"ד אנו משיקים פעילויות ותכנים מגוונים למשפחות שיש להם ילדים עם צרכים מיוחדים.

הורים, אנחנו מזמינים גם אתכם להיות שותפים להיגוי וליוזמות קהילתיות וחברתיות בתחום זה ובכך לשפר ותרום לקהילה משפחות הצמי"ד בבית אל. 

יחידה להתנדבות

לשים הפניה לטופס מקוון- טופס היכרות למעוניין להתנדב  - יובל מכינה טופס

לשים כפתור וקישור לטופס: טופס ביטוח מתנדבים – יובל מכינה טופס

"רודף צדקה וחסד ימצא חיים"

החסד והנתינה מהווים את התשתית עליה בנויה הקהילה, רוח ההתנדבות והעזרה ההדדית שורה בבית אל מראשית הקמתה.

יחידת ההתנדבות בבית אל היא מרכז מקצועי לניהול תחום ההתנדבות במועצה המקומית. היחידה מסייעת בגיוס ושיבוץ מתנדבים, הכשרת מתנדבים והפעלתם בשגרה ובשעת חירום, פיתוח פרויקטים התנדבותיים ומתן ליווי ותמיכה מקצועית, למען חיזוק הקהילה בה אנו חיים ופועלים. בזמן ההתנדבות המתנדבים יבוטחו בביטוח מתנדבים בביטוח לאומי.

תוכניות התנדבותיות בקהילה:

  • ביקורים של שמחה- פרויקט ביקורים משמחים אצל ותיקים. מוזמנים להצטרף!
  • צוות מתנה ליולדת - בקהילת בית אל מוקירים ומתייחסים לכל יולדת שמביאה אור וחיים ביישובנו. בכל שכונה בבית אל ישנה מתנדבת של צוות מתנה, שכאשר היא שומעת כי השכנה שלה ילדה, היא קובעת איתה ביקור קצר וחמוד להביא לה את שי מפנק ולהתעניין בשלומה. בשי יש גם קופונים מפנקים למגוון עסקים בבית אל וכן פירוט על מגוון המענים שיש לכל יולדת בבית אל. במידה והמתנדבת של השכונה שלך עדיין לא הגיעה אלייך ואת מעוניינת בביקור, את מוזמנת ליצור קשר איתנו: 02-9415016, כולל ואצאפ.
  • בטוחים בבית - התקנת אמצעי בטיחות למניעת נפילות לבני 75 ומעלה. הערכה מותקנת על ידי מתנדבים וניתנת ללא תשלום. 
  • משפחה מלווה - משפחות הגרות בבית-אל מספר שנים מתנדבות ללוות משפחות חדשות ביישוב ולסייע להן בהתאקלמות.