אמת, ומשפט שלום, שפטו בשעריכם" (זכריה ח')

קצת על גישור

"האמת הישירה, החד משמעית, תמיד חוצבת את דרכה בגרזן, בבחינת ייקוב הדין את ההר. בין אם זו אמת חיצונית הנראית לעין, ובין אם זו מן האמיתות הפנימיות של האדם, השזורות עמוק בסולם הערכים האישי שלו. לעומתה ניצב השלום- שלום הבית- שלמות הבית. השלום הוא קצת דיפוזי, לא ממש ברור וחד, ביסודו מעגל פינות, מכיל, קצת פחות הרואי.

יש משהו מפתה בלהישאר נאמן לאמת שלך, זו הפנימית, המאירה את דרכך. היא תמיד ברורה ונחרצת, אינה סובלת זיופים והתחכמויות. לפעמים יש תחושה שמי שמתפשר- חלש, מוותר על עמדותיו, נכנע ללחצים.

אולם, דבקות בשלום דורשת לא פחות מן הדבקות באמת. דווקא הנכונות לשלום באה מתוך חוזקה. מתוך אחריות, לא רק על פאת-המחנה שלי, אנשים שאני מייצג את דעתם וכד', אלא בהסתכלות על המחנה כולו. איש האמת ישאל בבואו לדיון- איך אני מצליח לשמור על מה שאני מאמין בו. איש השלום ישאל- איך אנחנו מצליחים להשיג את מה שכולנו יכולים לחיות איתו.

הילכו שנים יחדיו? איש השלום ואיש האמת? נראה שבכל אחד מאיתנו ישנם שניהם: איש האמת – זה המנחה את החיים לפי עקרונותינו, ואיש השלום- זה אשר בלעדיו לא היינו יכולים לחיות יחדיו בשיתוף והבנה בקיבוץ אחד".

בבואנו לעסוק בגישור, מנחה אותו האמונה שקיים שילוב מיוחד, מתאים ומדויק לכל סיפור. שילוב של "וְהָאֱמֶת וְהַשָּׁלוֹם אֱהָבוּ:" (זכריה ח')

אנו מגשרי מרכז הגישור הקהילתי בבית אל , מזמינים אתכם לבוא ולהשכין שלום בין אמת לאמת.

לשאלות ופרטים נוספים פנו ליוני דמרי, 050-8360550.
לתיאום גישור פנו לאסתר עוודי – 029700512.
ניתן ליצור קשר גם במייל gishoorbe@gmail.com..

מגשרי המרכז:

יהודה זקס, אורה לוי, רחמים קארו, שלום אביגד, תמי ספרא, טוביה לרנר, זכריה לוסטיג, אפרת בן פורת, בת ציון גיאת, ברוריה גפן, בת אל וייס גמזו, הרב אבשלום אסולין, הרב יאיר וסרטייל, הרב יעקב כהן, הרב יהודה דנה, הרב יוסף שריקי, ידידיה סולומון, יונתן דמרי, יעקב שטרית, בינה פנדל, לבנה דריהם, מיכל פלדמן, עדית פריזנט, עקיבא רבינוביץ', פני צוריה.

לצפיה בפרוספקט לחצו >>